hava 10° Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 28,8917 % % -0.11
EURO 31,2352 % % -0.44
GRAM ALTIN 1.876,33 % % -0,44
ÇEYREK A. 3.067,79 % % -0,44
BITCOIN 1.261.697 % 4.088
SON DAKİKA
Google News

KILIÇDAROĞLU:” ADALETE SUSADIK ”

Son Güncelleme :

06 Mayıs 2023 - 22:34

KILIÇDAROĞLU:” ADALETE SUSADIK ”

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın İstanbul mitinginde; “Az evvelce genel başkanlarımızı dinlediniz. Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarımızı dinlediniz. Birlikte yola çıktık. Ortak akılla yola çıktık. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni bir şahsa teslim etmeyeceğiz, bir bireyin iki dudağı arasından çıkan sözü hiç kimse kabul etmeyecek. Birlikte ve birlikte yöneteceğiz. Akılla yöneteceğiz. Bilgiyle, birikimle, ahlakla, erdemle yöneteceğiz. Hiçbir farkcılık yapmayacağız. Bu ülkeye sözüm söz baharı getireceğim” dedi. Kılıçdaroğlu, İstanbullulara, “Tüm problemleri biliyorum. Emin olun. Tüm problemleri çözmeye ahdettim. Ve ben bu ülkeye arkadaşlarımla birlikte baharı getireceğim. Huzuru getireceğim” diye seslendi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Maltepe’de miting düzenledi.

Mitinge; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile birlikte; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katıldı.

Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Mitingi’nde yaptığı konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

“BU ÜLKEDE HİÇBİR ÇOCUĞUN YATAĞA AÇ GİRMEDİĞİ BİR TÜRKİYE’Yİ İNŞA ETMEYE HAZIR MISINIZ

Kılıçdaroğlu :Değişime hazır mısınız? Türkiye’ye demokrasiyi getirmeye hazır mısınız? Alın terine dşayet vermeye hazır mısınız? Bu ülkede hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye’yi inşa etmeye hazır mısınız? Söz mü? Ben de size söz veriyorum, bu ülkede hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Bu ülkede hiçbir fakir ailenin elektriği, suyu, natural gazı kesilmeyecek. Bu ülkeyi cennet gibi yapacağız ve birlikte huzur içerisinde yaşayacağız.

Şundan emin olmanızı istiyorum, 85 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım. Hiçbir fark yapmadan, hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimsenin kimliğini, inancını, hayat tarzını sorgulamadan 85 milyon insanın Cumhurbaşkanı olacağım. Ve 85 milyon insana hakkıyla, hukukuyla ve adalet içerisinde hizmet etmeye ben de size söz veriyorum.

YAKLAŞIK 800 BİNİ AŞKIN GENÇ İSTANBUL’DA GİDİP SANDIKTA İLK KEZ OY KULLANACAK

Kılıçdaroğlu :Ülkeyi huzura kavuşturmamız lazım. Çok kamplaştırdılar. Komşumuzun kimliğini sorgular duruma getirdiler. İnsanların inançlarını sorgular duruma getirdiler. Türkiye’yi buradan çekip çıkaracağız. Bunun amacıyla en büyük güç sizsiniz. Sizlerle birlikte yola çıkacağız. Gençler, burada mısınız? Yaklaşık 800 bini aşkın genç İstanbul’da gidip sandıkta ilk kez oy kullanacak. Ve sizler otoriter bir idaresi demokratik yöntemlerle değiştireceksiniz. Sadece bizim siyasi tarihimiz değil, dünya siyasi tarihine de mühim bir hediye bırakacaksınız. Bu haysiyet size yeter.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİ BİR KİŞİYE TESLİM ETMEYECEĞİZ

Kılıçdaroğlu :Birlikte mücadele ettiğimiz vakit Türkiye’nin çözülmeyecek hiçbir problemi yoktur, tüm problemleri çözülebilir. Az evvelce genel başkanlarımızı dinlediniz. Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarımızı dinlediniz. Birlikte yola çıktık. Ortak akılla yola çıktık. Türkiye Cumhuriyeti devletini bir şahsa teslim etmeyeceğiz, bir bireyin iki dudağı arasından çıkan sözü hiç kimse kabul etmeyecek. Birlikte ve birlikte yöneteceğiz. Akılla yöneteceğiz. Bilgiyle, birikimle, ahlakla, erdemle yöneteceğiz. Hiçbir farkcılık yapmayacağız. Bu ülkeye sözüm söz baharı getireceğim. Bu ülkeye huzuru getireceğim. Göreceksiniz. Herkesi kucaklayacağız. Hiç kimseyi mağdur etmeyeceğiz.

ADALETE SUSADIK, HEPİMİZ ADALETİ İSTİYORUZ

KHK’lılara bahar istikbal mi? Evet, haydi bahar istikbal. Hiç kaygı etmeyin. Bu kardeşiniz bu meydanda Adalet Yürüyüşü’nden sonra da gelmişti. Adalet Yürüyüşü’nü yapmıştım. Adalet devletin temelidir. Devletin dini adalettir. Adaleti her yerde, ortamda savunmak zorundayız. Sadi şu şekilde söyler; ‘Dünyanın tüm nehirleri adalete susamız bir insanın susuzluğunu gidermeye yetmez.’ Hepimiz adalete susadık, hepimiz adaleti istiyoruz. Adalet yalnızca mahkeme salonlarında gerçekleşmez. Eğer bir çocuk yatağa aç giriyorsa 85 milyonumuz aç demektir. Bir çocuk şayet soğukta kaldıysa 85 milyonumuz soğukta kalmış demektir. Dolayısıyla biz birlikte ve birlikte Türkiye’yi tekrar aydınlığa çıkaracağız. En büyük gücümüz sizsiniz ve kendinize güvenin.

YERİMİZ ÇANKAYA OLACAK. GAZİ MUSTAFA KEMAL’İN MÜTEVAZI MEKÂNI OLACAK

Türkiye’nin tüm problemleri çözülebilir. Benim saray merakım yok, 6 liderin de öyle bir saray merakı yok. Ben sizler gibi yaşıyorum. Sizler gibi gösterişsiz bir hayatım var. Sizler gibi hayataktan da haysiyet duyuyorum. Saraya gitmeyeceğiz, Tanrı nasip eder sizlerin oyuyla Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturduğumda yerimiz Çankaya olacak. Gazi Mustafa Kemal’in gösterişsiz mekânı olacak.

ÇALIŞTINIZ, KAZANDINIZ, PRİM YATIRTMADILAR, BORÇLANMA İMKANI GETİRECEĞİM

Söz verdim, en geç iki sene içerisinde tüm Suriyeli kardeşlerimizi, Afgan kardeşlerimizi ülkelerine uğurlayacağım. Staj ve çıraklık… Meraklanmayın. Onu biliyorum ve çözeceğim. Çalıştınız, kazandınız, prim yatırtmadılar, borçlanma imkânı getireceğim. Her hakkı teslim edeceğim, her hukuku uygulayacağız. Asla ve katiyen birilerinden yana tavır almayacağız.

 

 

 

YASAKLANDINIZ!..