hava 10° Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 28,9092 % % -0.09
EURO 31,1937 % % -0.59
GRAM ALTIN 1.875,09 % % -0,50
ÇEYREK A. 3.065,77 % % -0,50
BITCOIN 1.271.179 % 4.464
SON DAKİKA

HAFTANIN MAÇLARI

Galatasaray Galatasaray
08 Aralık 2023

17:00
- - -

Adana Demirspor Adana Demirspor
Antalyaspor Antalyaspor
09 Aralık 2023

10:30
- - -

Karagümrük Karagümrük
Samsunspor Samsunspor
09 Aralık 2023

10:30
- - -

Kasımpaşa Kasımpaşa
Beşiktaş Beşiktaş
09 Aralık 2023

10:30
- - -

Fenerbahçe Fenerbahçe
İstanbulspor İstanbulspor
10 Aralık 2023

10:30
- - -

Alanyaspor Alanyaspor
Kayserispor Kayserispor
10 Aralık 2023

10:30
- - -

Pendikspor Pendikspor
İstanbul Başakşehir İstanbul Başakşehir
10 Aralık 2023

10:30
- - -

Hatayspor Hatayspor
Gaziantep FK Gaziantep FK
10 Aralık 2023

10:30
- - -

Trabzonspor Trabzonspor
MKE Ankaragücü MKE Ankaragücü
11 Aralık 2023

17:00
- - -

Çaykur Rizespor Çaykur Rizespor
Konyaspor Konyaspor
11 Aralık 2023

17:00
- - -

Sivasspor Sivasspor
Google News

İmamoğlu’ndan mesaj: ”Adayımız Kılıçdaroğlu’na

Son Güncelleme :

13 Mart 2023 - 19:48

İmamoğlu’ndan mesaj: ”Adayımız Kılıçdaroğlu’na

Millet İttifakı’nın cumhurdiğernı muavini adayı olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ittifakın cumhurdiğernı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu amacıyla “Durmak yok, dinlenmek yok. Çok çalışmak var, ulusimize hak ettiği bir ortamı kazandırmak var. Ben, bu yolun yolcusuyum. Elbette ki bu yola, ulusimizi çağrı ediyoruz. Biz, çok dşayetli Genel Başkanım, Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na sayısız güveniyoruz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), mümkün deprem anları ve sonrasında da kullanılabilecek en büyük lojistik merkezini, “300 Günde 300 Proje” maratonu kapsamında, Sultangazi Cebeci Mahallesi’nde açtı. İBB’nin 2050 vizyonunda açıkladığı, “Kentsel Yapılı Çevre, Ulaşım ve Altyapı” ve “Ekonomi ve Kalkınma” başlıklarının en mühim örneklerinden biri olan Cebeci Lojistik Merkezi’nin açılışı, Başkan Ekrem İmamoğlu ile Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in katılımı ile gerçekleştirildi. Açılışta İBB Genel Sekreter Yardımcısı Arif Gürkan Alpay’ın sunumunun sonrasında İmamoğlu konuştu.

‘GÜÇLÜ BİR LOJİSTİK MERKEZİNİ İSTANBULLULARLA BULUŞTURACAĞIZ’

Kahramanmaraş odaklı depremler bundan dolayı ulus olarak acılı bir devresinin amacıyladen geçildiğini bildiren İmamoğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Yaşadıklarımızdan ders almak, ders çıkartmak ve sürecin gelecekte diğer acılara vesile olmaması adına tedbirli olmak, belki bugünün en mühim mottosu olmalı. Günü kurtarmaya değil, hali yönetim etmeye değil, geleceği kurtarmaya dönük adımlar atmanın süreyi geldi, geçiyor bile. O bakımdan çok ebatlı çözümlere dönük bir süreci tasarlamak mecburiyetindeyız. Bu kararlılığa son derece gereksinimiz var. Lojistik merkez çok mühim. Tuzla’da da kuvvetli bir lojistik merkezini İstanbullularla buluşturacağız. Bu alanlarımız, bilhassa depreme dayalı bir devresinin yönetilmesinde çok üst civarda fonksiyonlar sağlıyor. Bu tür yatırımları önemsediğimizi, her attığımız adımda ‘Çoklu faydayı nasıl sağlayabiliriz’i aradığımızı buradan belirtmek isterim.

‘DEPREME DAYANIKLI KENT İÇİN EKONOMİMİZ GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDA’

Depremin yaralarını süratli ve kalıcı olarak sarmak istediğimizden bahsettim. Böylesi bir süreci şayet sağlamak istiyorsak, belli koşulları da paralelinde kesinlikle yaşam geçirmek mecburiyetindeyız. Örneğin; ekonomimiz kuvvetli olmak mecburiyetinde, şayet depreme karşı sağlam bir kent, sağlam bir ülke var etmek istiyorsak. Yeni afetlere hazırlıklı olmak istiyorsak, devletimizin çok kuvvetli olmak mecburiyetinde olduğunu hepimiz biliyoruz. Devletin kuvvetli olmasının kuşkusuz altyapısı var; kurallarıyla, kurumlarıyla, tüm idari yapısıyla devletimizin kuvvetli olması. Bu zinciri meydana getiren halkalardan sadece birini güçlendirip, diğer halkaları ihmal ederseniz, tüm zinciri zayıflatmış olursunuz. En kritik anda bu zayıflık meydana çıkar ve büyük bedeller ödetir. Onun amacıyla, ‘Bir zincir, en zayıf halkası kadar kuvvetlidür’ derler. Devlet de tam da bu tür tanımlanmalıdır. Devlet bir kurumlar zinciridir, halkaların birbirine eklendiği ve katiyen zayıf bir halkasının olmaması gerektiği tümcül bir organizasyondur.

‘HER BİR KURUM NE KADAR GÜÇLÜYSE, DEVLET O KADAR GÜÇLÜDÜR’

Her bir kurum ne kadar kuvvetliyse, devlet o kadar kuvvetlidür. Kızılay Genel Müdürü ne kadar kuvvetliyse ne kadar itimat edilirse, Cumhurbaşkanı da o kadar kuvvetli ve itimat edilir duruma gelir. Bu çok mühimdir. İstanbul Büyükkent Belediyesi de aynı kavrama sahiptir. Biz ne kadar kuvvetliysek, devletimizi de o denli güçlendiren bir mekanizmanın mühim bir parçası oluruz. İşte AFAD Genel Müdürü ya da AFAD süreci ne kadar işinin ehli bir biçimde yönetiliyor ve bir sisteme sahipse, evet, Cumhurbaşkanı da işte o kadar işinin sahibi ve kuvvetli olarak hissedilir. Devlet zinciri bu türdir. Devlet, en zayıf halkası kadar kuvvetlidür. Biz, bu bütüncül organizasyon şemasına, inanınız her aşamasında, her boyutunda bu tür bakıyoruz. Büyükkent Belediyemize de bu tür bakıyoruz. Devlet dediğin, vatandaşına karşı değil, afetlere karşı kuvvetli olur. Devlet, vatandaşına karşı kuvvetinü gösteren değil, afetlere karşı kuvvetinü gösteren ve hazırlıklı bulunduğunu hissettiren, hepimiz amacıyla mübarek bir yerde durur. Devlet; krizlere, problemlere karşı kuvvetli olur.

‘TÜRKİYE, EKONOMİYİ ZAYIFLATAN BİR HASTALIK YAŞIYOR’

Türkiye, ne yazık ki ekonomiyi zayıflatan, devletimizi güçten düşüren bir hastalık yaşıyor. Bu çok mühim. Bizim bunu hep birlikte yükseltmemiz, bu zayıflıkları gidermemiz, devletimizi yükseltmemiz ve güçlendirmemiz şart. Bizi, evet ne yazık ki deprem yıktı, ama bu hastalıklar, bu eksiklikler de inanınız o denli bizi üzdü, canımızı sıktı, hayal kırıklığına uğrattı. Bunu hep birlikte gidermeliyiz. Sorunu ve sorumlularıyla birlikte analiz edip, hep birlikte gidermek zorundayız. Ama şu analizi de gerçekleştirme durumundayız: Devletimizin yaşadığı en mühim problem, bütün kuvveti tek elde toplarsanız, tek merkezde toplarsanız işte aslideki hastalığı ve kötülüğü oradan başlatmış olursunuz. Kurumunuzun içersindeki her bireye olan inancınızı, itimatinizi, bir mekanizmayla, bir mesuliyet ağıyla, bir kurumsallıkla güçlendirmemiş iseniz, problem oradan başlar. Tek elde, tek insanda, tek bireyde toplanan güç, gerçekte hastalığın başlangıcıdır. İşte deprem sürecinde hayat sürdüğümüz problemlerin bütününe baktığımızda, en problemlu anları karar verememe mekanizmalarının işlediği o problemlerin başladığı kavşakları tam da bu kimlikte ve bu prensiplerde yaşar ve görürsünüz.

‘HASTALIĞIN PANZEHİRİ GÜÇLÜ DEMOKRASİ’

Aslında devletin bütün kuvvetinü tek elde, tek merkezde toplanma ya da toplama hastalığının panzehiri var mıdır? Vardır. Adı nedir? Güçlü bir demokrasidir. Liyakattir. İşi, işinin ehline bırakma kavramıdır. Güç ve yetkinin, o bütüncül bir organizasyon şemasının içersinde tespit edilen her kademe doğrulusunda paylaşılmasıdır panzehiri. İşte bu hastalığın ilacı şahıslar değil, iş birliği ve uyum ortamında çalışan kurumların varlığıdır. 14 Mayıs ardından meydana koymamız gereken tedavi hamlesinin ve ayağa kaldırma hamlesinin asli prensibi bu olmalıdır, bu olacaktır. Mutlaka kuvvetli ve liyakatli bir süreci, memleketimize kısa sürede kazandırmak zorundayız. Memleketimizin her kademesindeki insanımız değerlidir. Valilerinden genel müdürlerine, bürokrasinin her kademesindeki insanlar değerlidir. Çünkü bu millet, bu devlet, milyonlarca insanımıza emek verdi. Okuttu, eğitti, yurtdışına gönderdi, iş deneyimleri kazandırdı.

‘İNSANLARIN ÜSTÜNE BASTIĞINIZ MEKANİZMA HER RİSKE GEBE’

Hayatta kendimi İstanbul Büyükkent Belediyesi’ni yönetirken en çok varlıklı hissettiğim anlardan birisi, 90 bin çalışanla birlikte bulunduğumun, o insanların varlığının bende oluşturduğu itimat duygusudur. Her birisine kendi karakteriyle, kendi birikimiyle, kendi liyakatiyle onlara duyduğum sayısız itimatin bana kattığı güç, bambaşkadır. Çünkü her insanın kendi özel hayat haritasında, yolculuğunda edindiği şaşırtıcı deneyimlere hak ettiği saygıyı, hak ettiği özeni, hak ettiği fırsatı verdiğinizde size katiyen hatalı bir yol oradan çıkmaz. Ama siz, çalıştığınız insanları üzerine basarak ve yalnızca sizin sözünüzün geçerli bulunduğu bir süreci, mekanizmayı tanımlarsanız, inanınız o mekanizma her türlü rizikoya gebedir. İşte memleketimizi ve kurumlarımızı bu hastalıktan acilen kurtarıp, memleketimizi ve devletimizi, bu güzel cennet vatanın insanını da ayırt etmeksizin, doğusundan batısına, güneyinden kuzetekrar, hayat biçiminden etnik kökenine, her türlü varlığıyle birlikte kabul eden bir mekanizmayı var ettiğinizde, bu güzel, bu cennet vatanın derinliği, varlığı dünyada bambaşka bir yere eriştirir 86 milyon insanını.

‘HÜKÜMETİYLE, BELEDİYELERİYLE GÜÇLÜ BİR İŞ BİRLİĞİ HEPİMİZİN SORUMLULUĞU’

İşte ben onun amacıyla diyorum ki, Türkiye’nin her yerinde kuvvetli bir iş birliğini inşa etmek, büyük bir sorumluluğumuz. 81 ilinde kuvvetli bir iş birliği, belediyesinden hükümetine kuvvetli bir iş birliği ne kadar güzel olur öyle değil mi? ‘Sen, ben’ demeden, fark gerçekleştirmesızın, siyasi partileriyle bölmeksizin, bölünmeksizin bir arada çalışabilmeyi; kazmasıyla küreğiyle, dozeriyle eskavatörüyle, aklıyla, bilgisiyle bir arada çalışabilmenin erdemini göstermenin bizi nereye taşıyabileceğini varın siz hesap edin. Hükümetiyle belediyesiyle, aynı amaca kendisini adamış kuvvetli bir devlet mekanizmasıyla, Türkiye’nin dört bir yanısıra bütün problemlerin üstesinden nasıl gelebileceğini hep birlikte varın siz hesap edin. Adayımız, İşte 14 Mayıs’tan sonra değişecek idare anlayışıyla birlikte, afete hazırlık konusu ile ilgili İstanbul’da attığımız ve atacağımız adımlarla birlikte, çok daha süratli hayata geçirerek kurumları bütünleştirerek, birleştirerek, bir arada düşünerek, bir arada problemleri süratli bir biçimde çözme gayreti içersinde, amasız, fakatsız, dönüp, ‘Acaba o ne diyor’ diye bakmadan, yukarı bakıp, ‘Acaba ne diyecek’ diye beklemeden, ona verdiği yetkilerle, aklıyla, bilgisiyle hareket eden bir mekanizmanın bizleri ne kadar tehlikelerden koruyacağını, aydınlık bir geleceğe taşıyacağını varın siz hesap edin.

‘SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA SONSUZ GÜVENİYORUZ’

Bu aydınlık ana erişmek amacıyla, açık ve net söylüyorum, her vakit da söyledim, bir nefer olarak söylüyorum ki; o güne kadar durmak yok, dinlenmek yok. Çok çalışmak var, milletimize hak ettiği bir ortamı kazandırmak var. Ben, bu yolun yolcusuyum. Elbette ki bu yola, milletimizi çağrı ediyoruz. Biz, çok değerli Genel Başkanım, Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na sayısız itimatiyoruz. İşte bu kararlılıkla, yaptığımız her işte, bizi bekleyen her afeti göz önüne alarak adımlar atacağız, projelerimizi ona göre şekillendireceğiz. Başta İstanbul’umuzu ve ülkemizin her bölümünü, afete karşı dirençli ve kuvvetli duruma getirmek amacıyla büyük bir seferberlik yürüteceğiz. Depremin var bulunduğunu hepimiz biliyoruz. Ama depremin, afetin tek başına insanlarımızı zarar vermediğini de bilmek zorundayız. Evet; deprem bir kaderdir. Ama insanlarımızı  zor duruma düşüren binaların varlığı, bir kader değildir. Onu biz ne yazık ki insanlar olarak ellerimizle yaptık. Hatalarımızdan döneceğiz, eksiklerimizi gidereceğiz. Ve bundan sonra hata yapılmasına da fırsat vermeyeceğiz.

‘BAŞARILARIMIZI TARİHİN YAZACAĞINA İNANIYORUM’

Bugün hizmete açtığımız Cebeci Lojistik Merkezi de bu anlayışın İstanbul’daki ayaklarından bir tanesi. Deprem anı ve ardından amacıyla lojistik merkez olarak kullanılacak ve bilhassa deprem tecrübelerimizi de son hayat sürdüğümüz süreçlerden de elde ettiğimiz deneyimlerle daha kuvvetli bir stratejiye kavuşması amacıyla, yeniliklerle birlikte mühim bir misyon olacak kurumumuz ortamında. Tabii sahip olunan yapılara göre çok daha kuvvetli bir kapasiteye sahip olması, İstanbul Büyükkent Belediyemizin değişik noktalarında yeni bölgeleri da İBB’ye kazandırmasına vesile olacak. Adayımız,Bu alanlarımızda da İstanbul halkının gereksinimlerine dönük hangi problemleri çözebileceğimizi, bu ek alanlarla yeni hangi hizmetleri kazandırdığımızı da yakın vakitte sizlerle birlikte paylaşacağız. ‘300 Günde 300 Proje’ kapsamında, İstanbul’un her bir yanısıra, hiçbir siyasi fark gerçekleştirmesızın, kararlı bir şekilde faaliyetlerimize ve projelerimize devam ediyoruz. İstanbul’umuzu ekonomik krizlere, sosyal problemlere ve afetlere karşı güçlendirmeyi, bu çağın mühim bir sorumluluğu olarak, kentlere misyon edinmiş her parametresinde itinalı çalışmayı devam ettiriyoruz. Adayımız İstanbul’u yatırımlarla güçlendiriyoruz. Tüm problemlere rağmen, İstanbul’un en çok yatırım yapan, bu kadar vakit ortamında yaşanan her şeye rağmen, yani pandemiden ekonomik krize, siyasi krizlerden baskıcı bazı uygulamalara rağmen, milletçe, 16 milyon insanımızın kararlılığı ve katkısıyla, başarılarımızı tarihin yazacağına inanıyorum.

‘BEREKETLİ BÜTÇEMİZ VATANDAŞTAN GELİR, VATANDAŞA GİDER’

Bizim bütçemiz, hijyenikdir ve bereketlidir. Çünkü, bizim bütçemizin bir yolculuğu var; çok değerli. Vatandaştan gelir, vatandaşa gider. Adayımız,Bizim bütçemizin yol haritası, bu tür bir yol haritası. O bakımdan bizim hijyenik bütçelerimizle, bereketli bütçelerimizle memleketimizi de ayağa kaldıracak bir süreci, en kuvvetli şekilde harekete geçirmek zorunluluğumuz var. Adayımız, Türkiye, çok kuvvetli olmak zorunda. Memleketimizin her kenti çok kuvvetli olmak zorunda. Tabii bunun lokomotifi olan İstanbul’umuzun da bütün ilçeleriyle çok kuvvetli bir kent olmak zorunluluğu vardır. Bu duygularımla, bu değerli Cebeci Lojistik merkezimizin İstanbul’umuza, İstanbul Büyükkent Belediyemize ve Sultangazi ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyor, bu proje gibi her işimizle birlikte, tekrar hepinizin huzurunda müjdelemek isterim ki, geleceğin ‘Her şey çok güzel olacak’ prensibi ile bizi yakalayacağına inanıyorum.” adayımız,

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

PUAN DURUMU

# TAKIMLAR O AV P
1 Fenerbahçe 14 27 37
2 Galatasaray 14 20 37
3 Beşiktaş 14 5 26
4 Yukatel Adana Demirspor 14 10 23
5 Trabzonspor 14 6 23
6 Mondihome Kayserispor 14 5 23
7 Kasımpaşa 14 -2 21
8 Çaykur Rizespor 14 -5 21
Detaylı Puan Durumu

YASAKLANDINIZ!..