hava Hafif Yağmur Geçişi
DOLAR 28,9032 % % 0.01
EURO 31,3247 % % -0.46
GRAM ALTIN 1.901,54 % % -1,17
ÇEYREK A. 3.109,01 % % -1,17
BITCOIN 1.206.534 % 4.815
SON DAKİKA
Google News

ERDOĞAN:“BU BİR VARLIK SEÇİMİDİR”

Son Güncelleme :

06 Mayıs 2023 - 23:21

ERDOĞAN:“BU BİR VARLIK SEÇİMİDİR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Mersin’de, “Tabii bütün ahbapları, eş, dost, onları da sandığa götüreceğiz, değil mi? Yalnız kendimiz değil. Ahbabı, eş, dost, onları da. Bak bu bir varlık seçimidir. Bu seçimde teröristlere ülkeyi bırakmayacağız” diye konuştu. Erdoğan ayrıca, “Mersinli çiftçilerimize aşağı yukarı 3 milyar tutarında tarımsal destek verdik. Tarımsal sulamada sarfedilen elektriğin yüzde 50’sini karşılayarak çiftçilerimize mühim bir destek daha verdik. Karadeniz’de bulduğumuz gazın bir bölümünü gübre üretiminde kullanarak, bu hususta da çiftçimizi rahatlatacağız. Aynı şekilde yem üretimini çoğaltarak hayvancılığımızı destekleyecek ve et fiyatlarını düşürecek adımlar da atıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan bugün Mersin Millet Bahçesi’nde miting düzenledi. Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları şöyle:

“BU BİR VARLIK SEÇİMİDİR”

Erdoğan :“Sözlerime, bu sabah hayat sürdürdükleri hortum felaketi nedeniyle Anamurlu kardeşlerime işlemiş olsun dileklerimi sunuyorum. Yaralanan vatandaşlarıma Allah’tan şifalar diliyorum. Muz seraları zarar gören vatandaşlarımız müsterih olsun. Devletiniz her vakit bulunduğu gibi onların da yanısıradır, yanısıra olacaktır. Hasar tespitinin sonrasında kendilerine lüzumlu destek verilecektir.

Ülkemizin tarihi bir seçimi evvel kalktık bizi bekleyen onca kent arasından Mersin’i seçtik. Buraya Kayseri’den geliyoruz. Kayseri’de bugün katılım neydi biliyor musunuz? 135 bin. Şimdi Mersin’in de resmi rakamlarını aldım, hamdolsun, 80 bin. Demek ki gümbür gümbür sandığa gidiyoruz. Tabii bütün ahbapları, eş, dost, onları da sandığa götüreceğiz, değil mi? Yalnız kendimiz değil. Ahbabı, eş, dost, onları da. Bak bu bir varlık seçimidir. Bu seçimde teröristlere ülkeyi bırakmayacağız.

PKK’ya ülkeyi bırakmayacağız. Bay bay Kemal’in PKK’lı dostları varsa, bizim de ulusimiz var ulusimiz. Ben buradan Mersin’in komşuları Karaman’a, Niğde’ye, derhal karşımızdaki Kıbrıs’a da selamlarımızı gönderiyorum. En kısa sürede bu kentlerimizi de ziyaret edecek, özlem gidereceğiz. Salı günü de inşallah Adana’da olacağız.

“AKKUYU’DAKİ NÜKLEER SANTRALİN YAKIT ÇUBUKLARININ TESLİM TÖRENİNE KATILACAKTIK. O GÜNLERDE KÜÇÜK BİR RAHATSIZLIĞIM OLDU”

Erdoğan :Mersin’e daha evvelce gelecektik, hem Akkuyu’daki Nükleer Santralin yakıt çubuklarının teslim törenine katılacak, hem de burada sizlerle özlem giderecektik. O vakitlarda biliyorsunuz, ufak bir rahatsızlığımız oldu. Akkuyu programını canlı bağlantıyla yapmak zorunda kaldık.

Biz Mersin’i Yörüğü ile Arabı ile Kürdü ile hangi kökenden olursa olsun, bütün insanlarıyla seviyoruz. Kardeşlerim, biz yaratılanı yaratandan dolayı seviyoruz. Bizim dinimizde fark yok. Bizim dinimizde avantaj anca Allah’a olan yakınlıkladır. Biz Mersin’i Sünni’si ile Alevi’si ile hangi inanca mensup olursa olsun bütün insanlarıyla seviyoruz. Biz Mersin’i serada çalışan çiftçisiyle, fabrikada alın teri döken emekçisiyle, limandan yük indirip bindiren işçisiyle, ormanı yaşatan işçisiyle seviyoruz.

Biliyorsunuz birileri Mersin’imin isteğini çantada keklik görüyor. Bugüne kadar Mersin’de tuğla üzerine tuğla koymamış, bir gönle dokunmamış olanlar Mersinli’yi kurşun asker sanıyor. Mersin’in bizim zenginlik olarak gördüğümüz değişiklıklarını varlıklarının sermayesi hâline getirenler sizi hiçe sayıyor. Halbuki biz Mersin’in kendine oluşturulan her esere, verdiği her hizmete vefasını çok iyi biliriz. Mersin’de hep icracı arkadaşlarımızı görevlendirmemizin nedeni de budur. Çünkü biz laf değil icraat peşindeyiz.

“BU SEÇİM DEFALARCA DENENİP DE BİR TÜRLÜ MİLLETİN SİNESİNİ, BİZİM KARARLILIĞIMIZI AŞAMAYAN SENARYOLARIN BİR KEZ DAHA DEVREYE ALINMA TEŞEBBÜSÜDÜR”

Erdoğan :Kardeşlerim, seçim gününe bir hafta kaldı. Piyasa günü sandığa gidip oyunuzu kullanacağınız vakit lütfen şu gerçekleri aklınızdan çıkarmayın. Bu seçim birileri amacıyla bay bay Kemal’i Cumhurbaşkanı yapma, CHP’ye seçim kazandırma, yanısıraki partileri mutlu etme seçimi değildir. Bu seçim ülkemizde uzun süredir değişik görünümlerle defalarca denenip de bir türlü ulusin sinesini, bizim kararlılığımızı aşamayan senaryoların bir kez daha döneme alınma teşebbüsüdür. Bölücü örgütün güdümündeki partinin, canhıraş bir şekilde bay bay Kemal’i destek olmasının nedeni budur. Kandil, bay bay Kemal’i neden destekliyor?

Kandil’deki terörist başları neden destekliyor? Kandil’den bu zat amacıyla her gün yeni bir destek mesajının gelmesinin nedeni budur. Her fırsatta CHP tabanına, İYİ Parti tabanına, Saadet tabanına hakaret eden HDP’lilerin aniden başımıza en büyük Kemalci kesilmesinin nedeni budur.

Avrupa’daki, Amerika’da medya kuruluşlarının, devlet kurumlarının Türkiye seçimlerinde açıkça doğrultu tutmalarının nedeni budur. İşte, kardeşinize onların bu denli saldırmalarının nedeni de budur. Ülkede ne kadar devlet ve ulus düşmanı, şimdi burası çok mühim, LGBT’ci, detaylı görünümler altında yıkıcı etkinlik yürüten varsa hepsinin bay bay Kemal demesinin nedeni budur. Kardeşlerim, CHP LGBT’ci mi? İYİ Parti LGBT’ci mi? HDP LGBT’ci mi? Bunların yanlarındakiler de LGBT’ci mi? Ancak AK Parti’ye LGBT sokulamaz. MHP’ye LGBT sokulamaz. Cumhur İttifakı’na LGBT sokulamaz. Çünkü bizde aile kurumu kutsaldır.

 

 

 

YASAKLANDINIZ!..