hava Hafif Yağmur Geçişi
DOLAR 28,9368 % % 0.04
EURO 31,2866 % % -0.57
GRAM ALTIN 1.880,29 % % -2,28
ÇEYREK A. 3.074,28 % % -2,28
BITCOIN 1.198.087 % 4.343
SON DAKİKA
Google News

ERDOĞAN ERZURUM’DA KONUŞTU

Son Güncelleme :

05 Mayıs 2023 - 23:06

ERDOĞAN ERZURUM’DA KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum’da; “Yüreği burkulmuş, hangi nedenden olursa olsun kalbi kırılmış kim varsa helallik isteyecek, kesinlikle onların da gönlünü kazanacağız. 14 Mayıs seçimlerinin önemini anlatacak, bu kardeşiniz ve Cumhur İttifakı amacıyla desteğini talep edeceğiz.” dedi. Erdoğan ayrıca, “Tabii ‘Petrol bulduk’ deyince birileri derhal niteliğini soruyor. Ben de onlara diyorum ki, ‘Petrolümüz Erzurum dut pekmezi kıvamında.’ Nasıl? Baseneırım Erzurum’un dut pekmezine. Yani kalitesiyle en üst standartta” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Erzurum’da miting yaptı. Mitinge HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu da katıldı. Erdoğan kısacası şu şekilde konuştu:

“MİLLETİ TEHDİT EDEN YABANCI DERGİLER DIŞINDA KİMSE KARALAR BAĞLAMAYACAK”

“Biz Erzurum’u çok seviyoruz. Şu ihtişam sevilmez mi? 14 Mayıs akşamı balkondan sizlere sesleniyoruz.

Erzurum bugün bir rekor kırdı. Şu anda yoldan, havalimanından buraya gelene kadar rakam 130 bin. 130 bin. Ben de sizlerle gurur duyuyorum. Rabbime hamdediyorum. Ya Rab, bana bu Dadaşları yoldaş ettin, sana hamdolsun.

14 Mayıs günü sandıktan bir kez daha zaferle çıkacağız. Öyle bir zafer olacak ki Kandil’deki terör baronları dışında kimse kaybetmeyecek. Bu Kandil’deki terör baronlarını uzantısı olan malum HDP’yi bundan sonra Erzurum’da siliyor muyuz? Siliyor muyuz? Değerli kardeşlerim, Pensilvanya’daki hainler dışında kimse üzülmeyecek. Türkiye’ye kefen biçenler dışında kimse boynunu bükmeyecek. Kan ve kaos tüccarları dışında kimse feryat etmeyecek. İşte şimdi Van’dan geliyorum. Van’da da görkemli bir katılım vardı. Siyaset mühendisleri dışında kimse başarısız olmayacak. Milleti tehdit eden turist dergiler dışında kimse karalar bağlamayacak.

“14 MAYIS’TA AK PARTİ, CUMHUR İTTİFAKI KADAR, CHP’YE, İYİ PARTİ’YE, SAADET PARTİSİ’NE VE DİĞER YAVRUCUKLARA GÖNÜL VERMİŞ VATANDAŞLARIMIZ DA KAZANACAK”

14 Mayıs’ta Erzurum kazanacak. 14 Mayıs’ta 81 vilayetiyle bütün Türkiye kazanacak. Genciyle, ihtiyarsıyla, kadını, erkeğiyle 85 milyonun tamamı kazanacak. Türkler kadar Kürtler de kazanacak. Sünniler kadar Aleviler de kazanacak. AK Parti, Cumhur İttifakı kadar, CHP’ye, İYİ Parti’ye, Saadet Partisi’ne ve başka yavrucuklara gönül vermiş vatandaşlarımız da kazanacak. Sadece Türkiye ve 85 milyon Türk milleti sevinmeyecek. Gece yarısı bizim amacıyla ellerini semaya açan milyonlar sevinecek. Sadece Türkiye’de değil ha, vatan dışında da gözleri ihtiyar elleri gözyüzünde olan kardeşlerimiz de sevinecek. Seccadelerini gözyaşlarıyla ıslatan mahzun gönüller sevinecek. Seccadeye ayakkabılarıyla basanlar değil. Kıblesi Kâbe olanlar sevinecek.

“YÜREĞİ BURKULMUŞ, HANGİ SEBEPTEN OLURSA OLSUN KALBİ KIRILMIŞ KİM VARSA HELALLİK İSTEYECEĞİZ”

Önümüzdeki dokuz günü en güzel şekilde değerlendirmeye var mıyız? Hiçbir anımızı, hiçbir günümüzü boşa geçirmeyeceğiz. Değerli kardeşlerim kapı kapı dolaşacağız. Ulaşılmadık kimseyi bırakmayacağız. Yüreği burkulmuş, hangi nedenden olursa olsun kalbi kırılmış kim varsa helallik isteyecek, kesinlikle onların da gönlünü kazanacağız. 14 Mayıs seçimlerinin önemini anlatacak, bu kardeşiniz ve Cumhur İttifakı amacıyla desteğini talep edeceğiz.

Bizden evvelce 80 senede yapılamayanı biz 21 seneye sığdırmayı başardık. Şimdi önümüzde yeni bir devre var. Bunun adı Türkiye Yüzseneı’dır. 21 senede attığımız adımlarla bu idealimizin alt yapısını oluşturduk. Bizden evvelce ülkemizin yol sorunu, hastane sorunu, okul, üniversite, spor tesisi problemleri vardı. Çözdük. Bizden evvelce Türkiye’nin üretim sıkıntısı, dışa alışkanlık sorunu vardı. Giderdik. Bizden evvelce turizm yalnızca belli mevsimlerde ve belli illerimizde yapılıyordu. Yaygınlaştırdık. Bizden evvelce ekonomisi IMF komiserlerince yönetilen güçsüz ve zayıf bir Türkiye gerçeği vardı. Tamamen değiştirdik.

“ONLARA DİYORUM Kİ, ‘PETROLÜMÜZ ERZURUM DUT PEKMEZİ KIVAMINDA’”

Karadeniz gazının yanı sıra, Gabar’da bulduğumuz petrol ile ülkemizin enerji kaynaklarını milletimizin istifadesine sunuyoruz. ‘Ortada gaz maz’ yok dedikleri Karadeniz natural gazını ülkemize getirdik, vatandaşın emrine verdik. Bu gurur milletimizle paylaşmak amacıyla de natural gazı bir ay bedava yaptık. Bir sene süresince da her ay 25 metreküplük tüketimini faturanızdan düşüreceğiz. Artık Erzurum’un kışı siz kardeşlerimiz amacıyla biraz daha basit geçecek. Tekrar, hayırlı uğurlu olsun diyorum. Günlük 100 bin varil üretim kapasitesine sahip Gabar petrolümüzü de milletimizle buluşturacağız. Tabii ‘Petrol bulduk deyince birileri derhal niteliğini soruyor. Ben de onlara diyorum ki, ‘Petrolümüz Erzurum dut pekmezi kıvamında.’ Nasıl? Baseneırım Erzurum’un dut pekmezine. Yani kalitesiyle en üst standartta. Doğal gaz ve petrol arama çalışmalarımıza hem karada hem denizde devam edeceğiz.

“HINISLI KARDEŞİM BU İMANSIZLARA, BU KİTAPSIZLARA, BU EZANSIZLARA ARTIK ‘HAYDİ BURADAN’ DEMEYECEK Mİ?”

CHP geride bıraktığımız hafta Erzurum’a gelmiş. Öyle mi? 250-300 şahıs gelince emniyet gerekçesi deyip mitingi iptal etmişler, öyle mi? İP gelmiş, yalnızca esnaf ziyareti yapmış, 300 şahıs çevresinde toplanmış. En son HDP bin 500 şahısyle Hınıs’ta miting yapmış. Ben şimdi buradan Hınıs’taki kardeşlerime de sesleniyorum. Bunlardan ne bekliyorsunuz? Benim Hınıslı kardeşim imanlıdır, inançlıdır, Hınıslı kardeşim bu imansızlara, bu kitapsızlara, bu ezansızlara bundan sonra ‘Haydi buradan’ demeyecek mi? Ya bu masanın çevresindekiler anlaşamıyorlar, her gün kavga ediyorlar. Ama iş birbirlerine makam, koltuk dağıtmaya gelince kimse bunların eline su dökemez. Henüz yedi cumhurbaşkanı muavini var, ama bu sayı sıksık artıyor. Yakında bölücü örgütün uzantılarına da ne söz verdiklerini açıklarlar.

YASAKLANDINIZ!..