hava Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 28,9267 % % 0.07
EURO 31,3183 % % -0.47
GRAM ALTIN 1.882,80 % % -2,15
ÇEYREK A. 3.078,38 % % -2,15
BITCOIN 1.202.630 % 4.554
SON DAKİKA
Google News

Erbakan’a İstifa Şoku 25 Kişi

Son Güncelleme :

11 Nisan 2023 - 20:48

Erbakan’a İstifa Şoku 25 Kişi

Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şahin ile beraber toplam 25 şahıs partiden istifa etti. Başkan Şahin, “Bir saniyesine hükmedemediğimiz bir dünya amacıyla fırıldak olmaya lüzum yok” ifadelerini kullandı.

14 Mayıs seçimlerine Genel Başkan Fatih Erbakan’ı Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterip daha sonra Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı alan Yeniden Refah Partisi’nde istifa depremi yaşandı. Partinin Samsun İl Başkanı ile idare kurulu üyelerinin de içerisinde olduğu 25 şahıs toplu istifa etti.

İSTİFA KARARINI BAŞKAN SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

İl Başkanı Salih Şahin toplu istifayı sosyal medya hesabından, “RAhmetli Muhsin Yazıcıoğlu başkanımızın sözüyle bir saniyesine hükmedemediğimiz bir dünya amacıyla fırıldak olmaya lüzum yok. Onurumuzla, doğrularımızla yüzde 7’ye çok yakınken yalanla dolanla olmayacak bir meçhule gidemeyiz, gitmeyeceğiz. Bütün Samsun’lu hemşerilerime ve bizi seven bizim amacıyla buraya gelen emek veren imza veren yanlarımızda olan dostlarımıza duyulur. Hakkınızı helal edin” ifadeleriyle duyurarak bir açıklama paylaştı.

“İTTİFAK SÜRECİ HEVESİMİZİ KAÇIRDI”

Açıklamada, 3 senedir partisinin İl Başkanlığı vazifesini yürüttüğünü bildiren Şahin, ittifak sürecinin istek ve heyecanlarını kaçırdığını belirtti.

Genel Başkan Erbakan’ın her iki kararı alırken hatalı yönlendirildiğini altını çizen Salih Şahin, partinin Milli Görüş değerlerinden uzaklaştığını ve istifa talebinde olduğunu fakat kabul edilmediğini dile getirdi.

Aday tayin safasında örgüt olarak görevlerini yerine getirdiklerini kaydeden İl Başkanı Şahin, şunları söyledi,

*İftira kampanyası, dedikodu kumkuması gene gün yüzüne çıktı. Bütün teamülleri yok sayıp işlemiş devre İl Başkanımız ve MKYK üyemiz Halil İbrahim Demirelli Bey amacıyla akla hayale gelmeyecek iftiralarla genel merkezimizin son birkaç saat içerisinde ablukaya alındığını fark ettik.

*Bu iftiraya önayak olan ismin işlemiş devre MKYK delegesi olan Mustafa Barutçu olduğuna düşünüyoruz ve biliyoruz. Ve gene bu işin içerisinde aday adayı olan ve liste pazarlığında mükafatını alan ilçe başkanları olduğunu da biliyoruz.

*Mustafa Bey’in bu davranışlarının işlemiş devre çalıştığı yapılarda ve partimizin üç senelik işlemişinde de tebarüz ettiğini biliyor ve anlayabiliyoruz. Ancak bahis olan ilçe başkanlarının idarelerinden ve delegelerinden habersiz bu yalan, iftira ve dedikodu kampanyasına katılmalarını kavramak güç.

*Ve hem de bu işin öncüsü olanların da birtakım ilçe başkanlarının adını ve makamını kullanarak habersiz bir şekilde imzalarını kullandığını biliyoruz.

25 KİŞİ İSTİFA ETTİ

Gelinen son noktada niyetler ile söylenenlerin ve icraatların aynı olmadığının anlaşıldığını bildiren Şahin, “Milli görüş davasını temsil ettiğini her fırsatta dile getiren sözde dava erlerinin ne kadar dedikodu ve fitne hareket edebileceklerini görmüş bulunmaktayız. İftira, dedikodu ile listeye girenlerin ne bu ülkeye ne bu şehre ne bu örgüta ne de milli görüş davasına bir hayrı ve katkısı olmayacağı aşikardır. Bu sebepler vechilesiyle görevlerimizden il başkanlığından ve il idareimizden 25 arkadaşımızla beraber istifa ettiğimi Samsun kamuoyuna duyururum” ifadelerini kullandı.

YASAKLANDINIZ!..