hava 10° Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 28,8917 % % -0.11
EURO 31,2352 % % -0.44
GRAM ALTIN 1.876,33 % % -0,44
ÇEYREK A. 3.067,79 % % -0,44
BITCOIN 1.261.697 % 4.088
SON DAKİKA
Google News

EKREM İMAMOĞLU İSTANBUL MİTİNGİ KONUŞMASI

Son Güncelleme :

06 Mayıs 2023 - 21:41

EKREM İMAMOĞLU İSTANBUL MİTİNGİ KONUŞMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu Millet İttifakı’nın İstanbul mitinginde, “İstanbulluların isteğini beğenmeyenler seçimi iptal ettirmişlerdi. O gün utanmadan ‘Sandıktan biz çıkmazsak, o seçim geçerli sasenemaz’ dediler. Sonra ulus onlara öyle bir demokrasi tokadı attı ki saymayı öğrendiler. Hem ulusin kararına saygı duymayı hem de oyları saymayı öğrendiler. 23 Haziran’da, 806 bin oy farkını tek tek saydırdı bu ulus onlara. 14 Mayıs’ta da milyonlarca oy farkını tek tek sayacaklar. Milletin iradesine saygı duyacak, iktidarı uluse teslim edecekler” dedi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Maltepe’de miting düzenledi. Mitinge; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile birlikte; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katıldı.

Ekrem İmamoğlu, mitingde yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“BU MİLLETİN EN GÜÇLÜ, EN GÜR SESİ İSTANBUL’DAN YÜKSELİR:

Ekrem İmamoğlu :İstanbul, tarihi mitingler hayatış bir şehirdir. Kurtuluş Savaşı döneminin SultanAhmet mitinglerinden bugüne, bu ulusin en kuvvetli, en gür sesi İstanbul’dan yükselir. İstanbul mitingleri, Türkiye’nin tarihini şekillendirir. Bugün de tarihi bir buluşma yaşıyoruz. Bu görkemli tablo işaret ediyor ki…Türkiye değişiyor dostlar, Türkiye değişiyor. Kazanıyoruz, kazanıyoruz, kazanıyoruz… Birliğimizi kazanıyoruz, kardeşliğimizi kazanıyoruz, geleceğimizi kazanıyoruz, barışı-sevgiyi kazanıyoruz. Bugün, Türkiye tarihinin unutulmaz 6 Mayıslarından birini yaşıyoruz.

MİLLET ÖYLE BİR TOKAT ATTI Kİ SAYMAYI ÖĞRENDİLER:

Ekrem İmamoğlu :Bundan 4 sene önce, 6 Mayıs 2019 günü, bir yargı darbesiyle karşı karşıya kalmıştık. (Yuh sesleri yükselince) Genelde yuhalamayın derim ama bu kararı alanları yuhalayın ki bir daha cesaret edemesinler. İstanbulluların isteğini beğenmeyenler seçimi iptal ettirmişlerdi. O gün utanmadan ‘Sandıktan biz çıkmazsak, o seçim geçerli sasenemaz’ dediler. Sonra ulus onlara öyle bir demokrasi tokadı attı ki saymayı öğrendiler. Hem ulusin kararına saygı duymayı hem de oyları saymayı öğrendiler. 23 Haziran’da, 806 bin oy farkını tek tek saydırdı bu ulus onlara. 14 Mayıs’ta da milyonlarca oy farkını tek tek sayacaklar. Milletin iradesine saygı duyacak, iktidarı uluse teslim edecekler. Milletin iradesine saygı duyacak, iktidarı uluse teslim edecekler, uluse.

PATATES- SOĞAN GÜLE GÜLE ERDOĞAN, GÜLE GÜLE KARDEŞİM, GÜLE GÜLE:

Ekrem İmamoğlu :Egemenlik kayıtsız koşulsun ulusindir sözü altı dolu bir sözdür. Bugün hep birlikte ekonomiyi konuşuyoruz, konuşacağız. Ama onlar, ekonominin e’sini ağızlarına almaya cesaret edemiyorlar tarihin en büyük ekonomik krizini unutturmak amacıyla, kötü dillerini, ulusimizi bölmek amacıyla kullanıyor. Sanıyorlar ki ‘bu ulusi kandıracaklar’… yemez… Artık yemiyor bu numaralar, yemiyor… Millet güzel bir slogan buldu: Patates- soğan güle güle Erdoğan güle güle kardeşim, güle güle…

MİTİNG ALANLARINDA EŞLERİMİZİN GÖRÜNTÜLERİNİ YAYINLAYARAK OY KAPMA UCUZLUĞUNA BAŞLADILAR:

Ekrem İmamoğlu :Bunlar, kötülüğü o kadar büyüttüler ki bundan sonra miting alanlarında eşlerimizin görüntülerini yayınlayarak oy kapma ucuzluğuna başladılar. Biz sana benzemeyiz, eyy benzersiz kötülüklerin sahibi, biz mübarek saydığımız aileleri, oy uğruna seçim meydanlarına katmayız. Eşleri, çocukları politika mücadelesinden muaf tutarız. O yüzden, bugün buradaki yüzbinlerce insana görüntüler izletip, aileleri amaç yapmayız. Oysa ne kadar kolay, o kadar çok malzeme verdiniz ki ama biz aileye mübarek olarak yaklaşırız. Siyasi rakiplerimizin eşlerini, çocuklarını hiçbir vakit amaç durumuna getirmeyiz. Miting meydanlarında görüntülerini sergilemeyiz. Bizim aile terbiyemizde, ahlakımızda, vicdanımızda bunu yapmaz. Biz de mertlik vardır. Serde mertlik vardır, kadına çocuğa dokunmayız biz. Çünkü; biz anne-babamızdan bu ahlakı aldık, sevgiyle büyütüldük. Tanrı kalbinde sevgi olmayana da iyilik versin. Tanrı, ona da doğru yolu göstersin inşallah. Ahlakı ve erdemi bulmasına vesile olsun inşallah. İşin özü; Tanrı senin iyiliğini versin be kardeşim.

MİLLETİN İKTİDARINDA DA BÖYLE OLACAK. ARACILAR, YANCILAR, KOMİSYONCULAR DEĞİL, HALK KAZANACAK:

Ekrem İmamoğlu :Milyonlarca vatandaş hakkıyla işe girecek hak, hukuk, adalet mücadelesinin simgesi, 13’üncü Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin birleştirici gücüdür. Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde, bir devir kapanacak. Bir avuç insanın torpilli hayatı bitecek, ulus huzura erecek. 15 Mayıs’tan itibaren, Türkiye kuvvetli ülke olma yolunda büyük adımlar atacak. Güçlü ülke, her bireyin ‘çalışır kazanırım, ne ihtiyacım varsa şahsım alırım’ diyebildiği ülkedir. Türkiye öyle bir ülke olacak. Eli ekmek tutanların, işiyle gurur duyanların ülkesi olacak. Bu yolda atılması gereken ilk adım, yöneticilerin, vatandaşa iş bulma sorumluluğunu hissetmeleridir. Biz, İstanbul’da bu sorumlulukla hareket ediyoruz.

100 BİNDEN ÇOK YURTTAŞIMIZIN İŞE YERLEŞMESİNİ SAĞLADIK:

Ekremİmamoğlu : Bizden önceki 25 sene İstanbul’u yönetenlerin, insanlara iş bulmak gibi bir derdi hiç olmadı. Biz vazifeye gelir gelmez, Bölgesel İstihdam Ofisleri açmaya başladık. 100 binden çok yurttaşımızın özel sektörde işe yerleşmesini sağladık. 100 bin hanenin geliri arttı. 100 bin hanenin huzuru ve mutluluğu arttı. Bu yönetimin, uyguladığı model istihdam yaratmıyor hükümetin bu tür bir derdi yok. Türkiye OECD ülkeleri arasında yüzde 54’e yakın bir oranla en düşük istihdam seviyesine sahip ülke. Ekonomide itimat ve devamlılık ortamını tesis edeceğiz. Böylece, yatırım ortamını iyileştirerek sürdürülebilir büyümeyi sağlayacağız. Çok yönlü ve kapsayıcı işgücü ve mesleki eğitim politikaları uygulayarak işsizlikle alakalı yapısal problemleri çözüme kavuşturacağız. İstihdamda ve eğitimde yer almayan gençlere öncelik vereceğiz. Gençlerin doğru istihdamı amacıyla ‘Garantili Yetenek Programları’ başlatacağız.

YASAKLANDINIZ!..