hava Hafif Yağmur Geçişi
DOLAR 28,9368 % % 0.04
EURO 31,2866 % % -0.57
GRAM ALTIN 1.880,29 % % -2,28
ÇEYREK A. 3.074,28 % % -2,28
BITCOIN 1.198.087 % 4.343
SON DAKİKA
Google News

CUMHURBAŞKANI ADAYI SİNAN OĞAN AÇIKLAMALARI

Son Güncelleme :

05 Mayıs 2023 - 23:43

CUMHURBAŞKANI ADAYI SİNAN OĞAN AÇIKLAMALARI

Ata İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, “İnsanlar değişim istiyor. Gençler yeni bir dil arıyor. Oy seviyesi olarak şu an yüzde 7-9 bandındayız.” dedi.

Katıldığı canlı yayında gündeme dair soruları yanıtlayan Oğan, bilhassa genç kitlenin tamamıyla kendilerine yöneldiğini, gençlerin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’den kendilerine doğru kaymaya başladığını dile getirdi.

Gençlerle konuşup projelerini anlatarak ilgilerini çektiklerini altını çizen Oğan, “Yeni bir dil kullanıyoruz. O sebeple bizim oylarımız artıyor. Ben ilk başta, ‘Sinan Oğan’ın en büyük handikabı tanınmaması’ dedim. Fakat bu seçimin sonuna doğru en büyük avantajına dönüşecek. Diğerlerinin en büyük dezavantajı gerçekte çok tanınmak. Daha çok tanındıkça, daha çok konuştukça batacaklar. Çünkü halk bundan sonra yorulmuş onlardan. Dolayısıyla genç seçmen yönünden baktığımızda gördük ki insanlar bir değişim istiyor. Ama gerçekte bir değişim istiyor. İnsanlar değişim istiyor. Gençler yeni bir dil arıyor. Oy seviyesi olarak şu an yüzde 7-9 bandındayız.” diye konuştu.

“VATANDAŞLARIMIZ BİZE GÜVENSİNLER”
Ata İttifakı cumhurbaşkanı adayı Oğan, Türkiye’de teknolojiden, suni zekadan bahseden ikinci bir cumhurbaşkanı adayı olmadığını kaydetti.

Seçimlerin ikinci tura kalması halinde alacakları kararı aktaran Oğan, şu şekilde devam etti:

“Biz şayet bugün buradaysak işi buraya getiren sebepler ve destek veren kuvvetler, güçler var. Bu güçler, Türk milliyetçiliği hareketinin asli ve taban güçleridir. Bu amaçla birlikte karar vereceğiz. Ona göre kararımızı açıklayacağız. Vereceğimiz kararı memleketimiz, ulus amacıyla hayırlı olacağını düşünüyoruz. Vatandaşlarımız bize itimatsinler. Biz vatandaşlarımızın itimatini hiçbir vakit boşa çıkarmadık. Seçimler esasen ikinci tura kalacak. Toplumun eğilimini dşayetlendirip karar vereceğiz. Vatandaşımızı HÜDA PAR ve HDP arasında sıkıştırmayacağız.”

“SEÇİM GÜVENLİĞİ KONUSUNDA AÇIK OLDUĞUNA İNANIYORUM”

Sinan Oğan, seçim itimatliği meselesinin neticeleri direkt olarak etkileyeceğini belirterek, bu konunun tartışılmasını talep etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kendisi ile ilgili “MHP’nin başına geçmek istiyor.” iddiasına yanıt veren Oğan, “Sinan Oğan’ın amacı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne 13. cumhurbaşkanı olmaktır. Sinan Oğan, Türk milliyetçilerinin birleşmesine ve bu ülkeyi yönetmesine talip.” ifadelerine yer verdi.

“SAYIN SELÇUK BAYRAKTAR’I DESTEKLEYECEĞİZ”

Oğan, savunma endüstrini geliştireceklerinin altını çizerek, askeri teknolojiyi sivil teknolojiye çevirecek bir fon kuracaklarını bildirdi.

İHA ve SİHA üretimine devam edeceklerini altını çizen Oğan, “Sayın Selçuk Bayraktar’ı bu anlamda destekleyeceğiz. Çünkü güzel bir iş yapıyor, mühim bir iş yapıyor. Ama kusurları var. Onu da tamamlayacağız. Savunma endüstri bizim olmazsa olmazımızdır. Var olanları destekleyeceğiz, yeni projeler ekleyeceğiz.” dedi.

“Bizim küresel ve uluslararası piyasalara itimat veren ekonomi politikası uygulamamız lazım.” diyen Oğan, şunları kaydetti:

“Merkez Bankasının başına bağımsız ve itimat edilir bir ismi atamak lazım ve katiyen baskı yapmamak lazım. Türkiye asgari ücret açlık sınırının altında. Türkiye’de her şeyden vergi alınıyor, ranttan vergi alınmıyor. Niye? Türkiye’nin en mühim problemi adalettir. Ekonomi çok mühim sorun, adaleti sağlamazsanız ekonomide bir şey yapamazsınız. Doğrudan parlamenter sisteme geçme taraftarıyız. Türkiye’yi bir çip üssü durumuna getireceğiz. Bu ülkeye adalet, getireceğiz, adalet gelmeden hiçbiri gelmez.”

YASAKLANDINIZ!..