hava Hafif Yağmur Geçişi
DOLAR 28,9032 % % 0.01
EURO 31,3247 % % -0.46
GRAM ALTIN 1.901,54 % % -1,17
ÇEYREK A. 3.109,01 % % -1,17
BITCOIN 1.206.534 % 4.815
SON DAKİKA
Google News

AHMET DAVUTOĞLU:”HEM İHA, HEM SİHA, HEM TOGG”

Son Güncelleme :

06 Mayıs 2023 - 22:10

AHMET DAVUTOĞLU:”HEM İHA, HEM SİHA, HEM TOGG”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Millet İttifakı’nın İstanbul mitinginde; “14 Mayıs gecesi, 15 Mayıs sabahı; yeni bir baharda yasaklar gidecek, özgürlükler istikbal. Kutuplaşma gidecek, kucaklaşma istikbal. Yargıya talimat veren hukuk zihniyeti gidecek; hak, hukuk, adalet istikbal. Mülakat gidecek, liyakat istikbal. Her gün, her akşam bir videoları yayınlanan; işte dün akşam da Antalya Havalimanı’nda ne döndüğü yayınlanan; o yolsuzluk sistemi gidecek, siyasi ahlak istikbal. Tüm şunların nedeni olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi gidecek, güçler ayrılığına, demokratik hukuk devletine dayalı Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem istikbal mi? 15 Mayıs günü; yalana, yolsuzluğa, yasaklara, yoksulluğa boğulmuş Cumhur İttifakı gidecek, milleti bereket ile buluşturacak olan Millet İttifakı istikbal” dedi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Maltepe’de miting düzenledi. Mitinge; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile beraber; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katıldı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, mitingde yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“MİLLİ İRADE DERSİ VERİYOR, İSTANBUL:

Her vesile ile söylerim, İstanbul anlayana bir hocadır, ders verir. Bugün İstanbullular bir milli irade dersi sağlıyor. Seçimlere ‘siyasi darbe’ diyen bir bakana; toplumu, milleti bölerek, kardeşi kardeşe düşman kılan bir söylem kullanıcılara milli irade dersi sağlıyor İstanbul.

15 MAYIS, SİYASETİN HIDIRELLEZ’İ OLACAK:

Bugün Hıdırellez. Hıdırellez; insanın toprakla, suyla, havayla barışmasıdır. İnsanı, insanla barıştırmaya, kardeş kılmaya geliyoruz. Bugün bahar ve Hıdırellez. 15 Mayıs ise siyasetin Hıdırellez’i olacak.

13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kılıçdaroğlu ve arkadaşları ile yaptığımız vazife taksiminde bana, Millet İttifakı’nın tarım ve besin güvenliği politikalarını anlatmak düştü. Vaktimiz az. Ama size tarım ve besin güvenliğini anlatırken iki zihniyeti anlatmaya çalışacağım.

Önce toprak. Ondan geleceğiz, ona gideceğiz diye tanımladığımız toprak. Bir zihniyet der ki; toprak ranttır, kupon arazidir, üstüne gökdelen dikerek milyarlar kazanırız. Bir zihniyet de artık biz de deriz ki toprak bizim dostumuzdur, ondan geldik ona gideceğiz. Toprak, bir rant kısmıdır diyenler. Bundan üç ay önce, şubat ayında; deprem bölgesine diktikleri binalarla büyük acılar yaşattılar.

Ahmet Davutoğlu :Malatya Bostanbaşı Kayısı Mahallesi’nde, kayısı dikilen bahçelerde gökdelen diktiler. Şimdi mücadele kim ile kim arasında? Toprağa bereket diye bakan, aslını toprakta görenlerle; toprakta rant görenler arasında. 2017 – 2020 arasında 2 milyon 370 bin dekar toprak, tarımdan uzaklaştırıldı. Sadece geride bıraktığımız yıl 1 milyon büyükbaş, 1 milyon 300 bin küçükbaş hayvanımızı kaybettik. Envanter düştü. Siz niye pahalı et yiyorsunuz? Çünkü hayvancılığı öldürdüler. Çünkü şunlar toprakla savaşanlardır. Biz toprakla barışanlardanız.

GİRDİĞİ HER SEÇİMİ KAYBEDEN, BAŞBAKANLIK MAKAMINI DA GASP EDEN BİR ADAM…

Ahmet Davutoğlu:Bir eski Başbakan. Bugünlerde çok konuşuyor. Seçimlerde turist istilacılara karşı, 14 Mayıs’ta; bu ülkeyi turist istilacılara bırakmayacağız. İstanbullular siz ona iki kere ders verdiniz değil mi? Bir yetmedi, iki kere. İzmirliler de ders verdiler. Girdiği her seçimi kaybeden, Başbakanlık makamını da gasp eden bir adam, çıkmış bizi turist işgalcilerle bir arada tutuyor. Haddini bil, haddini. Millet İttifakı, turist istilacılara da, toprağı işgal eden rantiyeye karşı da kurulmuştur.

ÇİFTÇİLERİMİZ TOPRAĞA GERİ DÖNECEK

Ahmet Davutoğlu :Çok net söylüyoruz. Toprak, tarım politikamızın başında şu var: Toprağı rant kısmı olarak gören bu zihniyet gidecek, toprağı bereket olarak gören çiftçilerimiz toprağa geri dönecek. İmar baronları gidecek, milletin efendisi köylü istikbal.

HEM İHA, HEM SİHA, HEM TOGG; HEM SOĞAN

Ahmet Davutoğlu :İkincisi su… KOP, GAP projesi kaldı. Ama şunlar Kanal İstanbul gerçekleştirmek peşindeler. Çünkü rant var. Hiç hak etmedikleri, büyük servet birikimleri var. Bunlar tüketici ile yapımcıyi birbirine düşman etti. Et, süt fiyatı artarsa, tüketici alamıyor; düşerse yapımcı kar edemiyor. Biri de çıktı ki, şunlardan biri; ‘Biz TOGG diyoruz, onlar soğan diyor’ dedi. Tam bir zihniyet fukarası. Sovyetler Birliği çökerken de bu tür demişlerdi. Biz ise şunu diyoruz: ‘Hem İHA, hem SİHA, hem TOGG; hem soğan.’ Hiçbir vakit savunma sanayisini soğanın karşısına koymadık, şunlar koyarlar.

YİĞİDİ BİR KURU SOĞANA MUHTAÇ EDENLER GİDECEK, ANADOLU YİĞİTLERİ GERİ GELECEK

Ahmet Davutoğlu:Bu seçim, halkla beraber halkın kaderini paylaşanlarla; halkı besin enflasyonu karşısında ezdirenlerin seçimi olacak. Size söz sağlıyoruz. Tüm milletime sesleniyorum: Millet İttifakı’nın iktidarında, besin enflasyonunun altında bir cümle olmayacak. Yiğidi bir kuru soğana muhtaç edenler gidecek; Anadolu yiğitleri geri istikbal.

 

YASAKLANDINIZ!..