hava 10° Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 28,8917 % % -0.11
EURO 31,2352 % % -0.44
GRAM ALTIN 1.876,33 % % -0,44
ÇEYREK A. 3.067,79 % % -0,44
BITCOIN 1.261.697 % 4.088
SON DAKİKA
Google News

AFYON’DA SEMBOLİK TEMEL ATMA TÖRENİ

Son Güncelleme :

04 Mayıs 2023 - 13:05

AFYON’DA SEMBOLİK TEMEL ATMA TÖRENİ

AKP iktidarının 14 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği tercihine günler kala detaylı illerdeki göstermelik asli atma törenlerine bir yenisi daha eklendi. Afyonkarahisar’da AKP milletvekilleri ile bürokratların katıldığı ‘Afray’ projesinin asli atma töreninin göstermelik ve atılan esasın 4 metrelik betondan ibaret bulunduğu meydana çıktı.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine kısa bir vakit kalmasına rağmen, hem AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hem de iktidar temsilcileri ‘müjde’ adı altında yeni projeler bildirime devam ederken, detaylı illerdeki asli atma törenlerinin de simgesel olarak yapıldığı meydana çıkmaya devam ediyor.
Deprem bölgesi olan Hatay’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla, yapılacak devlet hastanesinin atılan esasınin göstermelik bulunduğunun meydana çıkmasının ardından, bunlara Afyorkarahisar’da bir yenisi eklendi.

ESKİ BAKAN VESYEL EROĞLU DA KATILDI

Afyonkarahisar’da, raylı sistemler projesi kapsamında 7.5 kilometre uzunluğundaki ‘Afray’ projesinin asli atma töreni gerçekleştirildi.

Törene Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, AKP’li Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mehmet Karakaş, AKP Milletvekilli ve eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AKP milletvekilleri Ali Özkaya ile İbrahim Yurdunuseven katıldı

Törende konuşan Veysel Eroğlu projeyi, “Afyonkarahisar amacıyla görkemli ve beklenilen bir yatırım” olarak değerlendirdi.

KARAYOLU KENARINA 4 METRELİK BETON ATILMIŞ

Temelin yalnızca karayolunun kenarına 4 metrelik betondan ibaret bulunduğunu ifade eden ve atılan esası görüntüleyen CHP Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Peynirci tepkisini dile getirdi.

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Peynirci yaptığı bildirimde şunları söyledi:

*Afyonkarahisar Valisi ve AKP kurulu Afray projesinin asli atma törenini gerçekleştirdi. Fakat atılan asli 4 metre kadar bir betondan ibaret.

*AKP’li Belediye Başkanının mahalli seçim vaatleri arasında bu proje vardı. Fakat nedense bu projeyi yıllardır yaşama geçiremediler. Şimdi halkımızı kandırmaya yönelik, siyasi şovdan ibaret olan bir asli atma töreni gerçekleştirdiler.
*Seçime sayılı günler kala Afyon halkını aldatmaya yönelik simgesel bir asli atma töreni yaptılar. İnanıyoruz ki bu projeye de geçen yıllardaki projeler gibi başlanılmayacak ve yalnızca yol kenarına atılan bir asli olarak kalacak.

*Fakat halk bundan sonra bu tür simgesel, aldatmacalı asli atma törenlerine kanmıyor. Bu iktidardan kurtulmanın ne kadar elzem bulunduğunu bir kez daha görmüş olduk.

PROJE HAKKINDA

Afray Hattı, Ali Çetinkaya İstasyonu’ndan başlayarak Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Ahmet Necdet Sezer Kampüsü amacıylade sona erecek aşağı yukarı 7.5 km uzunluğunda kent içi raylı ulaşım sistemi.

Proje bitirildiğinde 6 yolcu istasyonu, 6 yaya üst geçiti ve 4 karayolu geçişi hizmete alınacak.

Tamamlandığında aşağı yukarı 50 bin öğrencisi olan üniversite ile kent merkezi arasında basit ve etkili ulaşım sağlanması hedefleniyor.

Hattın üstünde tespit edilen Karşıyaka ve Erenler mahallelerinde ikamet eden aşağı yukarı 15 bin vatandaşın kent merkezi ile ulaşımının sağlanacağı, üniversitenin kuzeyinde tespit edilen ve kent turizmi yönünden büyük dikkate sahip Gazlıgöl Termal Bölgesi ve Frig Vadilerine ulaşım basitlaşacağı ifade ediliyor.

YASAKLANDINIZ!..